RAW strava

Živá strava (RAW Foods) to jsou prvotřídní ručně vyráběné produkty z nejlepších surovin v raw a bio kvalitě. Jsou bez výjimky veganské, bez lepku, bez laktózy. Neobsahují rafinovaný cukr ani žádný druh umělých sladidel - ke slazení se používá výhradně přírodní cukry obsažené v ovoci, vanilce, sirupu z agáve, sirupu z jakonu, karobu nebo nejnověji v nutričně vynikajícím datlovém sirupu. Neobsahují samozřejmě žádná aditiva ani konzervanty. Všechny výrobky jsou zpracovávány za studena nebo za nízkých teplot do 42 °C. Nejsou zahřívané vysokou teplotou, pečené, vařené, pražené ani pasterované. Díky tomu zůstávají všechny nutriční hodnoty zachovány, stejně jako přirozená podstata surovin.

Desatero pozitiv živé stravy
1. Jasná a svěží mysl
2. Po jídle nepřichází únava, ale naopak energii doplníme
3. Čistá pleť, mizí ekzémy a jiné kožní problémy
4. Postupné mizení rozličných zdravotních problémů
5. Ustálení váhy. Hubený může přibrat, silnější naopak zhubne.
6. Možnost částečné nebo úplné samostatnosti v obživě - sběr, pěstování.
7. Automatická postupná sounáležitost s přírodou a pochopení jejích principů
8. Lepší zvládání stresových situací, větší klid a pohoda.
9. Menší potřeba spánku. Není nutná dlouhá a náročná regenerace jako po vařeném jídle.
10. Začneme-li sami u sebe, dříve nebo později se k nám začne přidávat nejbližší okolí = má smysl začít sám u sebe, neboť změna u jednoho člověka může být velikou změnou v globálu.

Výhody syrových potravin

 Mnoho lidí považuje konzumaci syrové stravy za velikou změnu v jejich životě. Jsou překvapeni, že něco tak jednoduchého může způsobit takový rozdíl v jejich zdraví, náladě a energii. Jídlo se stává lékem k postupnému léčení těla tím, že poskytuje důležité živiny. Většina lidí pocítí nějaký rozdíl během několika dnů.

Jednoduché vedení života

Syrová kuchyně je elegantní a výživná. Budete překvapeni, jak snadný je tento přístup a co pro vás může znamenat:

Méně času v kuchyni – U receptů živé stravy si můžete připravit báječné syrové gurmánské jídlo asi za 20 minut. Ekvivalent na vařené jídlo jehož příprava může trvat hodinu.

Rychlejší čištění – s tímto přístupem nejsou žádné špinavé hrnce nebo pánve od mastnoty

Nižší účty za jídlo v obchodě s potravinami – někteří lidé uvádějí, že snížili své výdaje za jídlo o více než 25 procent. Máte-li diskontní prodejnu potraviny ve své oblasti nebo pokud si koupíte jídlo ve velkém, můžete ušetřit ještě více

Ecofriendly životní styl

Když budete jíst potraviny lokálně pěstované, můžete snížit svou uhlíkovou stopu.. Jídlo lokálně pěstované nebo domácí produkty vám pomůžou:

  • Vlastní pěstování a výroba – máte možnost pěstování vlastních klíčků a bylinek doma. Můžete si namlít vlastní mouku a dělat si vlastní vita chléb. To vám umožní být méně zúčastněni jako spotřebitel a více jako producent.
  • Vytvoříte méně odpadu – pokud si zjednodušíte svůj životní styl, můžete spotřebovat méně obalů, plastů, papírů a hliníku, což znamená méně odpadu, který skončí na skládkách.
  • Šetříte vodou – vegetariánská strava potřebuje 300 litrů vody denně, zatímco masitá strava vyžaduje více než 4000 galonů vody denně. Jednodušší životní styl spotřebuje méně než 10 procent vody.