Správné čištění s použitím mezizubního kartáčku

Použití mezizubních kartáčků je velmi snadné. Čas strávený každodenně čištěním mezizubních prostor se vám opravdu vyplatí. Nejlepší doba je večer, před nebo po vyčištění zubů. Pomáhá to zabránit tvorbě zubního kazu a vzniku zánětu dásní a paradontózy.

Jak správně používat mezizubní kartáček -

1. Mezizubní kartáček přiložte špičkou ke vstupu do mezizubního prostoru, šikmo k dásni. Pod správným zaváděcím úhlem (nejmenší možný odpor) jej asi z poloviny opatrně zasuňte do mezizubního prostoru. (Zaváděcí úhel je u každého mezizubního prostoru individuální.)

Jak správně používat mezizubní kartáček -

2. Bez posouvání dále dopředu napřimte mezizubní kartáček tak, aby byl kolmo k ose zubu. 

Jak správně používat mezizubní kartáček -

3. Poté kartáček pod stejným úhlem opatrně zasuňte a zase vytáhněte. Hotovo!

Používejte jemný tlak - nikdy ne sílu

Při zasouvání kartáčku musíte použít určitý tlak, ale ne příliš silný. Při silném tlaku na kartáček může dojít k poškození vašich dásní.

Každý je jiný

Každá ústa, každý zub a každá mezizubní mezera také. To znamená, že optimální čištění musí být přizpůsobeno individuální anatomii člověka, věku a schopnostem. Nechte si poradit od odborníků jak postupovat. Dokonalé, jemné a účinné čištění zubů není něco, co se můžete naučit jen tím, že si o tom přečtete. Důležitý je praktický nácvik.

Získejte pomoc od profesionálů

Dentální odborníci vám přesně řeknou, které prostory můžete čistit mezizubními kartáčky a pro které je vhodná dentální nit. Také vám vyberou správnou velikost kartáčků pro vaše mezizubní prostory. Nechte si své techniky čištění pravidelně zkontrolovat od vaší dentální hygienistky nebo zubního lékaře.

Text pochází z oficiální stránky firmy Curaprox (C) 2014 www.curaprox.ch