Termo obaly na víno

Biovíno je vyrobeno z ekologicky pěstovaných hroznů. Šetrně k přírodě, šetrně k zachování všech jeho vlastností tak, aby se přenesly až do sklenky, která se dostane spotřebiteli do rukou.

Právě pro biovíno je důležitý způsob manipulace při dopravě od biovinaře ke spotřebiteli, než pro konvenčně pěstovaná a vyrobená vína.

Obal na biovíno 
Biovína jsou citlivější na otřesy a změny teplot ať už při přepravě, tak při skladování u prodejců. I když biovinař pro své biovíno zajišťuje ležení v dřevěném sudu, stačí sebemenší podcenění manipulace s biovínem již stočeným v láhvi během přepravy a distribuce a výsledkem je hluboké zklamání konzumenta.
Označení prodejen se zdravou výživou ještě neznamená, že právě zde lze koupit biovíno v deklarované kvalitě. Pokud není skladování patřičně temperováno, biovíno stojí v polici v osvětleném regálu, kvalitu biovína už nic nezachrání!

Při podrobnějším zkoumání obsahu takto skladovaného biovína proti světlu můžeme vidět shluk sražených pevných částic, připomínající kal nebo pavučinu. V tom lepším případě pouze krystalky vinného kamene (což není na závadu) nebo "korálky" na hladině jako známku perlení, způsobenou počínajícím druhotným kvašením. Často bývám zděšena kvalitou nabízeného biovína z regálů prodejen zdravé výživy. Pokud to zjistí konzument, přijde biovíno vrátit prodejci s tím, že je zkažené. Nebo po dlouhém "stání" v regále nakonec prodejce sám biovinaři vrácí jako neprodejný artikl. Právě tito prodejci zdravé výživy kazí kvalitu biovína a tím i dobrého jména biovinaře, neboť jeho biovína nabízejí s nesprávným uskladněním a špatně zvolenou formou prodeje. Spotřebitel mnohdy očekává od biovína netradiční chuť, vůni, barvu... A pokud biovíno zakoupí z nevhodného skladování, bývá zklamán.

Biovína by měli prodávat pouze takoví obchodníci, kteří jsou schopni pro ně zajistit optimální skladovací prostředí. Vstupem k takovému prodejci by jste měli pocítit chladnější prostředí. Ideální pro prodej je sklep nebo alespoň elektrické vinotéky či klimatizace prodejních prostor.
Většina internetových prodejců vína, často i samotní vinaři dodávají vína zabalená pouze do papírových obalů z 5-ti vrstvé lepenky. Takový obal nemá ani dostatečné pevnostní vlastnosti na bezpečný transport křehkého zboží a zejména, což je nejdůležitější, nezajistí vínu potřebné prostředí vůči klimatickým změnám a teplotním výkyvům. Nekupujte biovína v prodejnách se zdravou výživou a v supermarketech!

Nákupem v mém obchodě Vám garantuji biovíno v perfektní kondici, skladované podle požadavků biovinaře s ohledem na dodržení chladného a temného prostředí. Přepravu a dodání biovína v prvotřídní kvalitě zaručuje speciální transportní PS termo obal na 1 až 6 lahví, ve kterých biovína odesíláme.

Na videu pod textem se můžete podívat na test odolnosti jednotlivých druhů balení vína, jak jej provedli prodejci v Praze.